Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web
aktualizované: 21.10.2013 12:31:37 

HÍLKOV CHOV - chovateľská stanica

Podmienky chovnosti slovenských kopovov platné v SR

  • Účasť na chovnom zvode, ktorý je súčasťou klubových výstav. Akonáhle jedinec dosiahne známku v kruhu výborný, tak je posudzovaný aj za Kandidáta chovu. Chovného zvodu sa môže zúčastniť jedinec po dovršení veku 12 mesiacov.

  • Displázia bedrových kĺbov "DBK"  A/A, A/B, B/A, B/B.

  • od 13. 09. 2008 skúška pracovnej spôsobilosti (odvaha v oplôtku o rozmere minimálne 2 ha, práca s diviakom minimálne 10 min.), alebo účast na Klubových skúškach duričov KCHSK , alebo účast na skúškach duričov kde sú v pohone diviaky pes durenie diviak min.3 a na skúškach sú prítomní ako rozhodcovia , jeden člen výboru a min. dvaja členovia KCHSK.

  • 2 x fotografia, výstavný postoj v elektronickej forme.

  • Do chovu môže byť zaradenáná aj suka zo známkou na výstave VD, výborných pracovných kvalít a po prvom skúšobnom vrhu je následná kontrola tohoto vrhu. Najskôr však po 9 mesiaci veku šteniat a to hromadne na KV Slovenských kopovov. Chovateľ pred kontrolou vrhu nesmie ani jedného jedinca vyviezť do zahraničia a po pozitívnom posúdení vrhu môže suka naďalej zostať v chove. Ak posúdenie bude negatívne, tak suka po skúšobnom párení sa vyraďuje z chovu.  

Pohlavie Skúšky Výstavné ocenenie Chovný zvod Chrup Zhryz Min. vek
Pes SD I. c Výborný Min. 150 b. Plnochrupý Nožnicový 12 mes
Suka SD I. c Veľmi dobrá
Min. 150 b. Plnochrupá Nožnicový 12 mes

 

 

TOPlist